Start Hot Stadion Miejski zmieni się nie do poznania! Już w 2024r. będzie tętnił życiem

Stadion Miejski zmieni się nie do poznania! Już w 2024r. będzie tętnił życiem

przez Nysa Hot

Dziś w czasie konferencji prasowej w Rektoracie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk przekazał bardzo dobre wiadomości! Ministerstwo przekaże ponad 6 mln zł na inwestycje na Stadionie Miejskim, który zamieni się w bardzo nowoczesny obiekt służący studentom i mieszkańcom regionu. Będzie to największa inwestycja w historii nyskiej uczelni.

– Lekkoatletyka będzie sercem tego obiektu, otoczenie nowoczesnych budynków dydaktycznych, docelowo hali łukowej, strzelnicy, bo takie są plany uczelni, spowoduje, że będzie to kampus dydaktyczno-sportowy w iście amerykańskim stylu. Obiekt będzie służył studentom, ale też uczniom nyskich szkół i wszystkim mieszkańcom do aktywnego spędzania wolnego czasu. Będzie też areną wielu wydarzeń sportowych – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Inwestycja będzie trampoliną do rozwoju uczelni, ale także miasta. Otworzy zupełnie nowe możliwości w kwestii nie tylko kształcenia studentów, ale także szerokiej rozumianej aktywności fizycznej i rozrywki. Powstanie stadion lekkoatletyczny o wymiarach olimpijskich, certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

– Daje to możliwość rozwoju w obszarze nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, poszerzania oferty w zakresie studiów magisterskich, ale na tym terenie będzie także obiekt dydaktyczny, w którym będą miały siedzibę Wydział Nauk Technicznych  oraz bardzo dynamicznie rozwijający się Wydział Nauk Społecznych. Z pewnością będziemy widoczni w mieście. Zaraz obok odnowionego Centrum Przesiadkowego będziemy mieć nowoczesne centrum sportowo-dydaktyczne – mówi prof. Przemysław Malinowski, Rektor PANS w Nysie.

Co ważne, na tym terenie znajdą się także nowe miejsca parkingowe dla studentów. Będzie również profesjonalna bieżnia o nawierzchni poliuretanowej i wielofunkcyjne boisko.

– Planujemy docelowo, że w budynku uzupełniającym infrastrukturę będzie np. sala dla fitnessu czy dla różnego rodzaju technik relaksacyjnych. Dodam, że koszt pierwszego etapu inwestycji to ponad 14 mln zł – mówi dr inż. Mariusz Kołosowski, prorektor ds. studenckich i dydaktyki PANS w Nysie.

Inwestycja jest podzielona na 3 etapy. Do końca br. roku zostanie przebudowany stadion. W 2024r. nastąpi budowa kolejnych obiektów. Na przyszły rok planowana jest już pierwsza impreza sportowa – Zawody Międzywydziałowe o Puchar Rektora.

– Nie czekamy i przystępujemy do działania. Nasi studenci odnoszą wiele sukcesów sportowych, a dzięki nowemu obiektowi będziemy mogli jeszcze poprawić nasze wyniki. Będą oczywiście wszystkie konkurencje olimpijskie królowej sportu. Będzie trybuna na 1000 osób. Jeżeli tylu mieszkańców przyjdzie na zawody lekkoatletyczne, to będziemy bardzo zadowoleni –  mówi Zbigniew Szlempo, Kanclerz PANS w Nysie.

Nowe obiekty uczelni zlokalizowane w centrum będą wizytówką Nysy – jako nowoczesnego miasta nauki, przyjaznego młodym ludziom. Inwestycja ta pozwoli także na rozszerzenie oferty kształcenia w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych i budowanie zaplecza przyszłych kadr dla nowych firm na terenie Gminy Nysa.

– Wierzę, że ten obiekt będzie kolejnym powodem dla którego młodzi ludzie, studenci będą chcieli zostawać w Nysie już po zakończeniu edukacji. Będzie też doskonała bazą dla osób, które chętnie uprawiają sport, a tych, co cieszy, jest coraz więcej. Mamy m.in. piłkarzy, lekkoatletów, czy rugbistów, którzy bardzo takiego miejsca potrzebują – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź