Start Aktualności Stal rozpoczyna rywalizację

Stal rozpoczyna rywalizację

przez Nysa Hot

Przed nyskimi siatkarzami pierwszy sprawdzian w tym sezonie – już w niedzielę wezmą udział w nowym turnieju PreZero Grand Prix. W Krakowie podopieczni Krzysztofa Stelmacha zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, MKS Będzin S.A. i Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w Polsat.sport.pl.

PreZero Grand Prix to debiutancki turniej siatkówki plażowej organizowany przez Polską Ligę Siatkówki. Co ciekawe, zasady będą takie same jak w siatkówce halowej, z tą różnicą, że drużyny będą 4-osobowe, a każdy zawodnik będzie mógł atakować. Boisko będzie wymiarów siatkarskiego boiska halowego.

– Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A– Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy.

Finał turnieju zostanie rozegrany w Gdańsku (7 – 9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź