Start Aktualności Starosta Nyski nagrodził znakomitego sportowca

Starosta Nyski nagrodził znakomitego sportowca

przez Nysa Hot

Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz nagrodził Marcina Ludę, wybitnego sportowca za mistrzowskie osiągnięcia w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami. Gratulacje złożył także radny Rady Powiatu Grzegorz Samborski. 

Marcin Luda jest mieszkańcem gminy Korfantów. Należy do Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start Wrocław”. To wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

W maju zdobył srebrny medal na XLIX Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Bydgoszczy oraz srebrny medal na International Slovak Para Powerlifting Championship.

– Starosta pogratulował dotychczasowych wspaniałych osiągnięć, życzył kolejnych sukcesów sportowych oraz realizacji planów i zamierzeń. Jesteśmy dumni, że mamy tak wybitnego sportowca w powiecie nyskim – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź