Start Aktualności Starosta nyski z nagrodą za wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych branżach

Starosta nyski z nagrodą za wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych branżach

przez Nysa Hot

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz z dyrektorem Mechanika w Nysie Henrykiem Mamalą otrzymali nagrodę za realizację unijnego projektu „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”. Nagrodę wręczyła wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura.

– Wsparcie w ostatnich latach otrzymały 22 szkoły i placówki oświatowe z dziewięciu powiatów i samego Opola – powstały nowe pracowanie do praktycznej nauki zawodu, nowoczesne wyposażenie zyskały te istniejące. W regionie określono kluczowe branże i należą do nich: chemiczna, budowlana wraz z przemysłem mineralnym i usługami budowlanymi, maszynowa i elektromaszynowa, paliwowo–energetyczna, rolno–spożywcza, drzewno–papiernicza, w tym przemysł meblarski, metalowy, metalurgiczny oraz usługi medyczne, rehabilitacyjne, turystyczne wraz z transportem i logistyką. I właśnie pracownie przygotowujące do pracy w tych branżach są dziś na miarę XXI wieku – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

W województwie opolskim na modernizację obiektów kształcenia zawodowego i wyposażenie pracowni zawodowych w ramach unijnego projektu pn. „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” wydano 31 milionów złotych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź