Start Aktualności Starosta obroniony! Kolejna nieudana próba opozycji

Starosta obroniony! Kolejna nieudana próba opozycji

przez Nysa Hot

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, opozycja na czele z Danielem Palimąką (PO) nie miała siły na przegłosowanie wniosku o odwołanie Andrzeja Kruczkiewicza.

Starosta nyski obroniony

Opozycja chciała głowy starosty m.in. z powodu niezadowolenia z jego decyzji, sposobu przeprowadzenia inwestycji drogowej we Włodarach, czy też likwidacji domu dziecka w Paczkowie i kondycji ZOZ Nysa. – Droga do tego wniosku trwała 5,5 roku – mówił podczas sesji radny Daniel Palimąka. – Kropelką, która przelała czarę goryczy była likwidacja domu dziecka w Paczkowie. Zarzewiem konfliktu był także spór z pielęgniarkami z nyskiego szpitala o wynagrodzenia. – Na szczęście sytuację opanował obecny dyrektor szpitala – dodaje Palimąka.

Wniosek zgodnie z przewidywaniami przepadł w głosowaniu. Do odwołania starosty zabrakło 2 szabel. Co ciekawe, na 24 obecnych na sali, zagłosowało jedynie 17 radnych, z czego 13 głosowało za odwołaniem starosty. Część radnych po prostu uznała, że taki wniosek na miesiąc przed wyborami po prostu nie ma żadnego sensu.

W czasie sesji radna Jolanta Barska apelowała o obniżenie wynagrodzenia Dyrektora ZOZ Nysa. – Wynagrodzenie jest zbyt wysokie – mówi Barska – Skoro był pomysł obniżenia wynagrodzenia pielęgniarkom, można obniżyć wynagrodzenie dyrekcji – zwłaszcza, że niedawno na komisji dyrekcja mówiła, że brakuje środków na dopłaty dla rezydentów.

Radna Jolanta Barska wraz z radnym Jackiem Chwalenią podjęli też temat obniżenia diet radnych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź