Start Aktualności Starostwo nagrodziło dyrektora Mechanika

Starostwo nagrodziło dyrektora Mechanika

przez Nysa Hot

Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski oraz Damian Nowakowski Wicestarosta Nyski nagrodzili Henryka Mamalę, dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie za wzorowe zarządzanie szkołą, kreatywność, a w szczególności za przygotowanie projektu konkursowego, którego celem jest utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Nysie w zakresie budownictwa.

Warto dodać – całkowita wartość projektu to blisko 11 milionów złotych, w tym 9 432 898 zł pozyskano ze środków zewnętrznych. Wniosek złożono w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na wsparcie i budowę 120 Branżowych Centrów Umiejętności.

Branżowe Centrum Umiejętności z dziedziny „Prace wykończeniowe” stanie się nowym rodzajem placówki umożliwiającej uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Ma powstać w wyniku przebudowy i adaptacji istniejącej infrastruktury obiektów oświatowych przy ul. Marii Rodziewiczówny.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź