Start Hot Starostwo Powiatowe podpisało umowę na budowę Centrum Przesiadkowego

Starostwo Powiatowe podpisało umowę na budowę Centrum Przesiadkowego

przez Nysa Hot

Dziś w Starostwie Powiatowym w Nysie podpisano umowę na budowę Centrum Przesiadkowego w Nysie.

Przypomnijmy, że to wspólna inwestycja Starostwa i Gminy Nysa. Od kilku tygodni trwa gminna część remontu dworca. Teraz z pracami ruszy także Starostwo.

Umowę podpisali wicestarosta nyski Damian Nowakowski oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska. W imieniu wykonawcy, firmy ROCON Sp. z o.o. umowę podpisał Prezes Zarządu Paweł Rosiek.

Dzięki remontowi zmieni się nie tylko wygląd samego dworca, ale także otoczenie obiektu, które ma być nowoczesne i przyjazne pasażerom. Przybędzie zielonych skwerów z ławkami, wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych.

W ramach powiatowej części inwestycji, powstaną nowe perony z zadaszeniem, a także zostanie zbudowana jezdnia manewrowa dla pętli autobusowej. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Gmina i Powiat otrzymały na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodajmy, że za kilka lat Nysa ma być ważnym punktem na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Do Centralnego Portu Komunikacyjnego mamy dotrzeć w 3 godziny i 15 minut.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź