Start Aktualności Starostwo Powiatowe znów pomaga pszczołom!

Starostwo Powiatowe znów pomaga pszczołom!

przez Nysa Hot

Wiosna coraz bliżej, za oknem coraz cieplej! Jest to więc najlepszy czas na rozpoczęcie corocznej akcji Starostwa Powiatowego „Pomagając pszczołom, pomagamy sobie!”

– Od środy, 15 marca serdecznie zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Nysie na specjalnie przygotowane stanowisko po darmowe mieszanki nasion roślin miododajnych! Czekamy na Was na parterze w godz. 7.30-15.30 – mówi Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu Nyskiego. 

Celem akcji jest zapewnienie dostępu do pożytków dla pszczół oraz przeciwdziałanie ich wymieraniu. Rośliny miododajne wyróżniają się barwnymi, wonnymi kwiatami, kwitną długo i obficie, dostarczają pszczołom surowca do produkcji miodu.

To kolejna odsłona akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Nysie. W ubiegłym roku spotkała się z ogromnym odzewem mieszkańców. W ramach akcji rozdano blisko 3000 woreczków nasion roślin miododajnych!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź