Start Hot Starostwo rozdało prawie 3000 woreczków nasion roślin miododajnych!

Starostwo rozdało prawie 3000 woreczków nasion roślin miododajnych!

przez Nysa Hot

Kolejna akcja ekologiczna Starostwa Powiatowego w Nysie spotkała się z ogromnym odzewem mieszkańców. Od kilkunastu dni w siedzibie Starostwa można było odbierać woreczki z nasionami roślin miododajnych.

– Już wkrótce Powiat Nyski stanie się jeszcze bardziej kolorowy i przyjazny pszczołom, a to za sprawą akcji „Powiat Nyski Miodowa Kraina”. W ramach akcji rozdaliśmy blisko 3000 woreczków nasion roślin miododajnych! Dziękujemy bardzo Mieszkańcom za ogromne zaangażowanie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

– Pamiętajmy, pomagając pszczołom, pomagamy sobie.

To kolejny raz, gdy nyskie Starostwo włącza się w akcję na rzecz ratowania pszczół. Dwa lata temu zrewitalizowano ponad hektarowy teren leżący „Rolniku” przy ul. Rodziewiczówny. Odnowione zostały parkowe alejki, pojawiły się nowe nasadzenia drzew miododajnych. Dużą atrakcją jest również ekspozycja uli, uzupełniona o tablice edukacyjne. W Nysie były także organizowane konferencje pszczelarskie, prowadzono również akcje sadzenia miododajnych roślin.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź