Start Hot Starostwo rozdawało odblaski

Starostwo rozdawało odblaski

przez Nysa Hot

Za nami kolejna akcja rozdawania odblasków! Przedstawiciele Starosta Powiatowego w Nysie wspólnie z Gminą Otmuchów, OSP Otmuchów, KPP w Nysie zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców Otmuchowa. 

Do noszenia odblasków zachęcali Damian Nowakowski wicestarosta nyski oraz Joanna Burska członek Zarządu Powiatu.

– Bardzo nam miło, że akcja „Odblask na straży Twojego bezpieczeństwa” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziliśmy z odblaskami Korfantów, Otmuchów… i na pewno pojawimy się w kolejnym miejscu. Celem naszego przedsięwzięcia jest uświadomienie najmłodszym mieszkańcom powiatu, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, szczególnie po zmroku – mówi Damian Nowakowski wicestarosta nyski.

Przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe.

Warto wiedzieć, że w okresie jesienno-zimowym pieszy ubrany w ciemne kolory, widoczny jest dla kierującego dopiero z odległości około 15 metrów, z kolei tego, który ma element odblaskowy, kierowca może zauważyć już z odległości nawet 150 metrów!

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź