Start Aktualności Starostwo stawia na aktywizację ruchową seniorów

Starostwo stawia na aktywizację ruchową seniorów

przez Nysa Hot

Świeże powietrze, przyroda, wspaniała atmosfera, wysoka frekwencja, uśmiechy na twarzach – tak można opisać jesienny spacer najpiękniejszymi głuchołaskimi ścieżkami zorganizowany przez Powiat Nyski dla seniorów.

Unikatowość miejsca i jego walory przyrodnicze przybliżył podczas spaceru niezastąpiony przewodnik Jerzy Chmiel.
Seniorom towarzyszyli Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski, Damian Nowakowski – Wicestarosta Nyski oraz Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego.

– Spacer dla seniorów zorganizowaliśmy po raz drugi. Powstał z myślą o promowaniu aktywności fizycznej, społecznej interakcji i dobrej jakości życia dla osób starszych. Spacery pozwalają im cieszyć się korzyściami wynikającymi z aktywności na świeżym powietrzu i jednocześnie tworzyć okazje do nawiązywania nowych znajomości. W trakcie spaceru seniorzy mieli okazję porozmawiać, dzielić się  doświadczeniami i wzajemnie się wspierać. Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Bardzo się cieszymy, że jest tak wiele osób, które chciało z nami pospacerować! Już zapraszamy na kolejny spacer – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź