Start Aktualności Straż Miejska i Policja ostrzegają mieszkańców przez megafon

Straż Miejska i Policja ostrzegają mieszkańców przez megafon

przez Nysa Hot

Kolejne działania prewencyjne funkcjonariuszy w walce z zachorowalnością na koronawirusa. Teraz strażnicy oraz policjanci będą namawiać do pozostania w domach przez megafon. 

Polacy akcję #zostańwdomu potraktowali na poważnie i postanowili nie wychodzić z domów bez ważnej potrzeby. Wciąż jednak są osoby, którzy w rozprzestrzeniającym się COVID-19 nie widzą zagrożenia. Służby mundurowe nadal będą zachęcać do stosowania się do zasad wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Aby jednak apel dotarł do jak największej grupy, policjanci i strażnicy użyją megafonów. 
 
– Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych – głosi fragment komunikatu.
 
2-minutowy komunikat został dzisiaj skrócony. Jak wyjaśnia Komendant Straży Miejskiej Grzegorz Smoleń – nie wszyscy słyszeli do końca dłuższą wersję przed odjazdem radiowozu. Komunikat ma być puszczany w jednym ciągu dwa razy. Nyscy mundurowi podzielili się w zadaniach. Straż Miejska patroluje sołectwa Gminy Nysa i podwórka, Policja natomiast miasto i cały Powiat. Jak dodaje komendant, działania w Nysie zostały wprowadzone jeszcze przed otrzymaniem odgórnych zaleceń. 
 
fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź