Start Aktualności Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodnika

Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodnika

przez Nysa Hot

Straż Miejska w Nysie przypomina o obowiązku usunięcia śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodnika przylegającego bezpośrednio do posesji.

– Śnieg należy odgarnąć w miejsce, w którym nie będzie utrudniał ruchu i nie będzie zagrażał pieszym, pojazdom oraz istniejącej zieleni z zachowaniem możliwości odpływu wody roztopowej do kanalizacji. Po usunięciu pokrywy śnieżnej, aby zminimalizować śliskość chodnika, można taki chodnik posypać piaskiem lub solą – informuje Straż Miejska w Nysie.

Dlaczego nie należy lekceważyć obowiązku odśnieżania chodnika? Po pierwsze właściciel nieruchomości może zostać ukarany grzywną za śnieg zalegający na chodniku.

Po drugie – co może być bardziej dotkliwe – może zostać pozwany przez osobę, która dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku upadku na nieodśnieżonym chodniku. Jeżeli poszkodowany dowiedzie, że właściciel nie dopełnił swoich obowiązków i nie odśnieżył chodnika, może żądać zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź