Start Hot Strażacy 3 godziny walczyli z ogniem

Strażacy 3 godziny walczyli z ogniem

przez Nysa Hot

To była pracowita niedziela dla druhów z Łambinowic. Najpierw walczyli z pożarem komina rano (Strażakom w akcji gaśniczej pomogła autodrabina – Nysa Hot), a następnie zostali wezwani do podobnego zdarzenia wieczorem. 

– Tym razem razem do naszej miejscowości na ul 1 Maja. Wyjeżdżamy dwoma zastępami: Mercedesem i Drabiną. Sytuacja na miejscu wygląda na poważną, z komina wydobywają się iskry i ogień, a przez szparę między rurą od pieca a kominem widać żar. W pierwszej kolejności wygaszamy w piecu, wyciągamy żar. W międzyczasie rozstawiamy autodrabinę i dwóch ratowników w koszu wjeżdża na dach – relacjonowali akcję druhowie z OSP Łambinowice. 

– Po zmierzeniu kamerą termowizyjną temp. przekraczała 450 stopni. Za pomocą gaśnicy tłumimy pożar. Po przyjeździe zastępu PSP Nysa, przy użyciu lancy kominowej dokładnie dogaszamy wszystkie pozostałości żaru. Działania trwały blisko 3 godziny.

Foto: OSP Łambinowice

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź