Start Hot Strażacy postawieni w środku nocy na nogi przez… papierosa

Strażacy postawieni w środku nocy na nogi przez… papierosa

przez Nysa Hot

Dziś w środku nocy, konkretnie o o godzinie 2:51 strażacy zostali zadysponowani do Hotelu Sudety w Głuchołazach przy ulicy Jana Pawła II. Włączyła się tam instalacja wykrywania pożaru.

Jak się okazało, strażacy zostali postawieni na nogi przez…  papierosa. Któryś z gości hotelu zapalił papierosa pod czujnikiem dymu, co spowodowało automatyczne wezwanie strażaków.

– Tak działa system m.in. w szpitalach czy właśnie w hotelach. Instalacja wykrywania pożaru automatycznie powiadamia służby ratunkowe. Tak było w tym przypadku – mówi asp. sztab. Adam Kurek, Oficer prasowy KP PSP Nysa.

Warto o tym pamiętać, gdy chcemy zapalić papierosa, a nad nami znajduje się czujnik dymu. Powoduje to bowiem niepotrzebną interwencję, a ktoś w tym czasie może realnie potrzebować pomocy.

Dodajmy, że na miejsce opisywanej akcji pojechały 3 zastępy straży pożarnej z JRG Głuchołazy, a także 1 zastęp z OSP Bodzanów.

Foto: OSP Bodzanów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź