Start Hot Strażacy wyjeżdżali 36 razy

Strażacy wyjeżdżali 36 razy

przez Nysa Hot
Liczne podtopienia w Powiecie Nyskim. To efekt intensywnych opadów w naszym regionie w ostatnich godzinach.

Strażacy nie przestają wyjeżdżać do interwencji. Jak poinformował naszą redakcję rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, mł. kap. Dariusz Pryga, strażacy wyjeżdżali do 36 zdarzeń związanych ze skutkami intensywnych opadów w regionie.
Podtopienia są m.in. w Nysie przy ulicy Jagiellońskiej, Jagiełły, Orląt Lwowskich i Wańkowicza. Interwencji nie brakuje także w Regulicach, Łambinowicach, Korfantowie czy Kamienniku. Działania strażaków skupiają się na całym Powiecie. To intensywny dzień także dla OSP oraz Biura Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego w Nysie.
Zgłoszenia o lokalnych podtopieniach napływały do dyżurnego straży od wczoraj. Mieszkańcy zgłaszali wybijanie studzienek i wylewanie wody na teren posesji. W efekcie dochodziło do wielu zalań piwnic i garaży. Woda dała znać o sobie również na terenie byłej FSD. Oprócz działań straży pożarnej, ręce pełne roboty ma spółka AKWA.
fot. pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź