Start sport Strażak z Głuchołaz trzeci na świecie w biegach górskich!

Strażak z Głuchołaz trzeci na świecie w biegach górskich!

Wielki sukces Bartka Przedwojewskiego

przez Nysa Hot

Takie informacje mogą napawać nas dumą. Przedstawiciel naszego regionu osiąga wspaniałe sukcesy w niezwykle widowiskowych biegach górskich.


Bartek Przedwojewski przed tygodniem wywalczył miejsce na podium prestiżowego cyklu Golden Trail World Series. W kończących zmagania zawodach w Hiszpanii, nasz krajan zajął siódme miejsce. Ostatecznie był trzeci w klasyfikacji generalnej.

Bartek pochodzi z Głuchołaz, a obecnie mieszka we Wrocławiu. Z zawodu jest strażakiem. Jeszcze niedawno łączył pracę zawodową z karierą sportową. Przy rosnących wymaganiach związanych z coraz większą popularnością dyscypliny, zdecydował się postawić na biegi górskie.

Dziś opowiedział o swojej pasji w programie Aktywna Sobota Radia Nysa. Wspominał m.in. swój występ sprzed tygodnia.

– To był zdecydowanie najtrudniejszy bieg w mojej karierze. Miałem potężny kryzys na trasie, ale przetrwałem go. Jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca w cyklu Golden Trail World Series. – powiedział Bartek Przedwojewski.

Teraz przed zawodnikiem chwila odpoczynku, a już w listopadzie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Trzymamy kciuki. Na pewno będziemy uważnie śledzić karierę sportową Bartka. Dodajmy, że młodego zawodnika mocno wspiera jego dziewczyna Patrycja, a kompanem w treningu jest czworonożny przyjaciel Aki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź