Start Hot Strzelał do przechodnia w centrum miasta! Poważnie ranił go w twarz

Strzelał do przechodnia w centrum miasta! Poważnie ranił go w twarz

przez Nysa Hot

Wszystko wyglądało niczym scena z gangsterskiego filmu, a rozegrało się w centrum Prudnika 8 marca w godzinach nocnych. 37-letni Marcin K.  poważnie zranił przypadkowego przechodnia.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na przejściu dla pieszych przy ulicy Piastowskiej. Marcin K. jechał samochodem, a przechodzący akurat przez przejście przypadkowy mężczyzna popukał się w głowę, co miało być komentarzem do zbyt brawurowej jazdy kierowcy.

Jak informuje Radio Vanessa, 37-latek zawrócił i oddał do pokrzywdzonego 5 strzałów z broni gazowej załadowanej metalowymi kulkami. Jedna z nich trafiła ofiarę w twarz, łamiąc mu kość oczodołu i powodując ciężkie obrażenia ciała.

Poszkodowany mężczyzna musiał przejść operację. Sprawca od razu odjechał z miejsca zdarzenia, szybko jednak namierzyli go policjanci. W mieszkaniu 37-latka znaleziono nie tylko wspomniany pistolet gazowy, ale także narkotyki.

– Postawiliśmy podejrzanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez pozbawienie pokrzywdzonego wzroku – powiedział w wywiadzie dla NTO prok. Przemysław Powirski z prudnickiej prokuratury. – Nie wykluczamy jednak, że po sporządzeniu szczegółowej opinii z zakresu medycyny sadowej kwalifikacja prawna tego czynu zostanie zmieniona.

Oskarżony odpowie również za posiadanie 250 gramów amfetaminy. Grozi mu kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź