Start Aktualności Studenci nyskiej PWSZ w Mitsubishi Electric

Studenci nyskiej PWSZ w Mitsubishi Electric

przez Nysa Hot

Z wizytą studyjną w firmie Mitsubishi Electric Poland gościli studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Firma swoją główną siedzibę posiada w Krakowie. Wyjazd zorganizowano w ramach realizowanego w PWSZ w Nysie projektu POWER 3.5.

Podczas wizyty studenci zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie automatyzacji i robotyzacji produkcji wspierającymi ideę Przemysłu 4.0. Możliwości wykorzystania robotów można było przetestować samodzielnie zlecając wykonanie produktu o zadanych parametrach na modelowej linii produkcyjnej udostępnianej przez firmę Mitsubishi Electric na potrzeby edukacyjne. Studenci ponadto mogli śledzić parametry produkcji oraz uzyskiwane efekty pracy zwizualizowane za pomocą aplikacji komputerowej.

Zapoznano się także z zastosowaniem robotów w różnych gałęziach przemysłu oraz odbyto warsztaty z programowania robotów przemysłowych. Celem wizyty było zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Mitsubishi Electric, które usprawniają procesy produkcyjne gwarantując odpowiednią jakość wyrobów, bezpieczeństwo pracy oraz wysoką efektywność procesów produkcji.

Przypomnijmy, że w 2021 r. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie podpisał umowę o współpracy z Mitsubishi Electric. Umowa dotyczy realizacji wspólnych prac na rzecz doskonalenia procesu kształcenia oraz prowadzenia wspólnych badań i projektów w obszarze rozwoju nowoczesnych technologii.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź