Start Edukacja Studenci pomagają w walce z koronawirusem

Studenci pomagają w walce z koronawirusem

przez Nysa Hot
Nyscy żacy nie tylko siedzą w domach i uczą się przez internet, ale także pomagają w trudnej walce z rozprzestrzeniającym się COVID-19. Nieobojętni na stan epidemii są studenci, którzy dzięki drukarkom 3D drukują sprzęt dla medyków. 
 
Wszystkie ręce na pokład. Kto umie szyć – szyje maseczki, kto dysponuje czasem – pomaga seniorom w robieniu zakupów, czy wyprowadzaniu pupili. Oni doskonale znają się na obsłudze drukarek 3D i w ten sposób uzupełniają potrzebny sprzęt dla medyków. Mowa o studentach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, którzy drukują osłony ochronne. 
 
[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”studenci Koła Naukowego Abaculus”]W obliczu globalnej pandemii wiele placówek medycznych stanęło przed sporym problemem braku sprzętu, który umożliwiałby pracownikom odpowiednie zabezpieczenie. Posiadając drukarki 3D i trochę umiejętności jako koło naukowe Abaculus postanowiliśmy nie być bierni i w składzie: Mateusz Mielec, Piotr Marchewka, Sebastian Olszowski, Piotr Miziorko pod opieką mgr inż. Jacka Tomasiaka zaprojektowaliśmy, wytworzyliśmy i przetestowaliśmy przyłbice ochronne.[/quote]
 
Studentom pomagają lokalne filmy, które sponsorują potrzebne materiały do dalszej produkcji. Szczególnie ważna w przedsięwzięciu jest folia ochronna. Studenci tworzą kolejne osłony i zachęcają do współpracy wszystkich, którzy mają drukarki 3D. 
 

foto – Koło Naukowe Abaculus

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź