Start Edukacja Studenci wracają w październiku

Studenci wracają w październiku

przez Nysa Hot

Od 1 października 2020 r. w PWSZ w Nysie planowany jest powrót do prowadzenia zajęć w trybie tradycyjnym, a metody i techniki kształcenia na odległość będą stosowane wyłącznie jako narzędzie wspomagające proces edukacji studentów.

Wypracowanie odpowiedniego poziomu wiedzy, umiejętności i kompetencji na studiach o profilu praktycznym wymaga realizacji zajęć dydaktycznych w warunkach bezpośredniego kontaktu z nauczycielami akademickimi oraz wykorzystania infrastruktury dydaktycznej uczelni. W PWSZ w Nysie przygotowano rozwiązania organizacyjne, które mają na celu ograniczanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej.

Należy zaznaczyć, że funkcjonowanie uczelni w czasie pandemii COVID-19 może ograniczyć Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Aktualne rozporządzenie w tej sprawie (Dz.U. 2020, Poz. 911) obowiązuje do 30.09.2020 r. Zgodnie z tym rozporządzeniem, od 25.05.2020 r., przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych, w PWSZ w Nysie bez jakichkolwiek zakłóceń odbywały się zajęcia, których nie można było zrealizować w formie zdalnej (laboratoria i ćwiczenia praktyczne), a także przeprowadzono obrony prac licencjackich i inżynierskich. Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, nie można wykluczyć, że Minister przedłuży ograniczenia w funkcjonowaniu uczelni. Jednakże w przypadku braku regulacji prawnych obligujących uczelnie do realizacji całości procesu dydaktycznego w formie zdalnej, PWSZ w Nysie w roku akademickim 2020/2021 będzie kształciła studentów w trybie nauczania bezpośredniego, stosując obowiązujące wytyczne sanitarne.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź