Start Edukacja Studenci zachęcają do oddawania krwi

Studenci zachęcają do oddawania krwi

przez Nysa Hot

Już jutro (16.01) będziemy mogli podzielić się z innymi tym, co mamy najcenniejszego. Nyscy żacy organizują noworoczną zbiórkę krwi. Będzie to także okazja, by zarejestrować się w banku dawców szpiku. Akcja „Podziel się cząstką siebie” potrwa od godz. 10.00 do 13.00 w rektoracie PWSZ przy ul. Armii Krajowej. 

Dawcą krwi może być każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, ważąca nie mniej niż 50 kg. Trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości. Przed oddaniem krwi każdy potencjalny dawca wypełnia kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu jego zdrowia. Samo oddanie krwi zajmuje zaledwie 10 minut. Zdrowy dorosły człowiek kilkakrotnie w ciągu roku może bez uszczerbku dla zdrowia oddać krew. Krew regeneruje się dość szybko. Zaledwie po kilku godzinach po oddaniu krwi jej objętość wraca do normy, a krwiodawca nie odczuwa żadnych dolegliwości.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź