Start Aktualności Studenci zaśpiewali dla Ukrainy

Studenci zaśpiewali dla Ukrainy

przez Nysa Hot

Koncert charytatywny na rzecz ogarniętego wojną miasta Mariupol „Ukraina nade wszystko” zorganizowali studenci Wydziału Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Inicjatywa zrodziła się wśród studentów z Ukrainy i Polski, którzy kształcą się na co dzień w nyskiej Uczelni.

W Nyskim Domu Kultury można było usłyszeć utwory w języku polskim, angielskim i ukraińskim, wszystkie w klimacie jazzu. Na początku koncertu publiczność usłyszała utwór „Oj u wysznewomu sadu” w wykonaniu Natashy Sulym.  Pomiędzy utworami były także refleksje na temat wojny i pokoju, fragmenty wypowiedzi osób pamiętających czasy II wojny światowej. Koncert prowadzili studenci Wydziału Jazzu Paulina Woszek i Kamil Cudzich.

Na scenie wystąpili studenci, absolwenci i przyjaciele Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie, wokalistki, wokaliści oraz instrumentaliści: Natasha Sulym, Kinga Hyra, Cyryl Lewczuk, Michał Kaźmierczak, Gleb Savchenko, Angelika Kaszuba, Anastazja Sosnowska, Kamil Klimek, Michał Kurda, Hania Posid, Patrycja Grzelaczyk-Korchan, Aleksander Burczyk, Tomasz Wojdyła, Szymon Jarzmus, Łukasz Folwarczny, Paulina Woszek, Kamil Cudzich, Adam Dzierżęga, Szymon Jarzmus, Gabriel Antonina, Łukasz Kotasiński, Paweł Smoliński oraz Magda Polhmann.  Nad dźwiękiem czuwali studenci specjalności realizacja dźwięku z Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie.

W finale koncertu wszyscy wykonawcy zaśpiewali dobrze znany przebój z lat 80-tych „We are the World”.  Na zakończenie przy pustej scenie zabrzmiał jeszcze utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia Działań Kreatywnych ARTE WEDA jeszcze przez dwa tygodnie można dokonywać wpłat za pomocą zbiórki na https://zrzutka.pl/3bmgz5

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź