Start Aktualności Studia magisterskie na Wydziale Jazzu PWSZ w Nysie

Studia magisterskie na Wydziale Jazzu PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Minister Edukacji i Nauki wydał pozwolenie na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Tym samym nyska uczelnia stanie się pierwszą na Opolszczyźnie uczelnią, która będzie kształcić muzyków w dziedzinie sztuki na poziomie studiów magisterskich. To nobilitacja i prestiż dla PWSZ w Nysie.

Studia magisterskie Nysa

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie od kilkunastu lat prowadzi studia pierwszego stopnia na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Studenci, absolwenci oraz wykładowcy Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie od wielu lat aktywnie uczestniczą w wydarzeniach artystycznych we współpracy z instytucjami kultury i samorządu lokalnego nie tylko w województwie opolskim, ale także poza jego granicami. Uczelnia posiada znakomitą infrastrukturę dydaktyczną a zajęcia prowadzą uznani i cenieni w kraju i za granicą muzycy oraz specjaliści od realizacji dźwięku.

Dotychczas absolwenci studiów licencjackich kierunku jazz i muzyka estradowa najczęściej wyjeżdżali do innych miast, by realizować studia magisterskie. Umożliwienie im kontynuacji nauki w Nysie, daje ogromną szansę, że zostaną na Opolszczyźnie, zapobiegając w ten sposób nieuchronnemu „odpływowi” młodych, utalentowanych, a co najważniejsze –
świetnie wykształconych młodych osób, które zostając tutaj, będą się przyczyniały do rozwoju kultury w naszym regionie.
Uruchomienie studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa to kolejny etap rozwoju Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie, wpisujący się także w strategię rozwoju regionu.

Egzamin dla kandydatów na studia odbędzie się w dniu 24 sierpnia br.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź