Start Edukacja Stypendium Alsecco dla studenta nyskiej PWSZ

Stypendium Alsecco dla studenta nyskiej PWSZ

przez Nysa Hot

Stypendium fundowane przez jednego z największych pracodawców w powiecie nyskim  firmę Alsecco, przyznano studentowi III roku Filologii germańskiej Przemysławowi Pieczączykowi.

Nyska uczelnia podpisała w ubiegłym roku umowę współpracy z firmą z Nysy. O stypendium Alsecco mogą ubiegać się studenci III roku studiów pierwszego stopnia z kierunków: finanse i rachunkowość, filologia germańska oraz informatyka.

Uroczyste podpisanie umowy stypendialnej odbyło się w siedzibie Alsecco przy ul. Dubois. W przekazaniu certyfikatu uczestniczyli: Dyrektor Personalny Alsecco – Edyta Jakubiec, Dyrektor Handlowy Alsecco – Agnieszka Gołąbek – Cyganek, Kierownik Działu Obsługi Klienta Alsecco – Anna Płuska, Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski, dr Beata Giblak z Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie oraz mgr Mirosław Aranowicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych, członek Komisji d/s Stypendium Fundowanego.

W firmie Alsecco w Nysie od wielu lat pracę znajdują absolwenci nyskiej Uczelni.

Stypendium pracodawcy to dodatkowa zachęta do studiowania w Nysie. W roku akademickim 2021/2022 stypendyści będą otrzymywać 500 zł miesięcznie. Studenci osiągający najlepsze wyniki, poprzez stypendia pracodawcy, otrzymują dodatkowe wsparcie pozwalające im na rozwój dodatkowych kompetencji i nabycie doświadczenia praktycznego w siedzibie fundatora stypendium.

– Stypendia pracodawcy w PWSZ w Nysie przyznawane są od 2015 roku. Ideą przyznawania wyróżnień dla studentów jest stworzenie możliwości kontaktów z najlepszymi przedsiębiorstwami w regionie – podkreśla Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski.

PWSZ w Nysie bardzo aktywnie współpracuje z firmami nie tylko z terenu Opolszczyzny, ale także z województw ościennych, a nawet z zagranicy. Uczelnia ma podpisanych ponad 100 umów współpracy z przedsiębiorstwami.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź