Start Edukacja Sukces studenta PWSZ w konkursie na najlepszą pracę inżynierską

Sukces studenta PWSZ w konkursie na najlepszą pracę inżynierską

przez Nysa Hot

Mariusz Kościelny, absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zajął II miejsce w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A na najlepszą pracę inżynierską w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

W trybie zdalnym w listopadzie br. zorganizowano konferencję „Kadry przyszłości – kadry dla przemysłu”. Podczas  wydarzenia dyskutowano o kształceniu pracowników w nowoczesnej gospodarce oraz o tym jakie wyzwania Przemysł 4.0 niesie dla rynku pracy. Odczytano listę  laureatów i wyróżnionych w II edycji konkursu o Nagrodę Prezesa ARP na najlepsze pracę magisterską, inżynierską i licencjacką.

Informację o nagrodzie student nyskiej PWSZ Mariusz przyjął z ogromnym zadowoleniem. – To wspaniała wiadomość, kiedy Promotor do mnie zadzwonił byłem w szoku, nie mogłem uwierzyć, że w kategorii, w której startowałem moja praca okazała się być najlepszą w Polsce! Pracowaliśmy nad pracą dość długo. Wystarczy powiedzieć, że pracę przesłałem Panu doktorowi we wrześniu 2019 roku, a broniłem jakieś pół roku później…

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców i pracodawców, którzy dostrzegli problem dotyczący pozyskania odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, zainicjowała program „Kadry dla Przemysłu”. Celem programu jest pobudzenie dyskusji na temat sposobów dostosowania systemu edukacji do wymagań rynku pracy oraz rozwijanie współpracy szkół wyższych i przedsiębiorstw.

Praca poświęcona jest aktualnym problemom wielu przedsiębiorstw w Polsce i na świecie, czyli poprawie organizacji pracy. Zaproponowane w niej rozwiązania, są dedykowane firmie w której pracuję, Unia Machines Zakład Produkcyjny z siedzibą w Brzegu. Jest to przedsiębiorstwo z długimi tradycjami. Zresztą niektóre z tych rozwiązań już zostały wdrożone, a pozostałe są w trakcie, sama metodyka też może być przenoszona na inne organizacje. Praca zawiera innowacyjne rozwiązania organizacyjne przekładające się na „płynięcie procesu” i poprawę organizacji miejsc i warunków pracy – mówi absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji PWSZ w Nysie, Mariusz Kościelny.

Tematyka II edycji konkursu o Nagrodę Prezesa ARP dla autorów najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich dotyczyła oddziaływania technologii na rzecz zaawansowanego przemysłu, otoczenia okołobiznesowego, zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków oraz informatyki.

Pełna lista laureatów: https://kadrydlaprzemyslu.pl/#Nagrody

Promotorem pracy inżynierskiej jest dr inż. Piotr Bernat.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź