Start Aktualności Sukces Teatru Miejskiego w Nysie

Sukces Teatru Miejskiego w Nysie

przez Nysa Hot

Aktorzy Teatru wystąpią w Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie! Już 4 czerwca przedstawią tam spektakl literacko-muzyczny o życiu i dziele polskiego Papieża Jana Pawła II „Jan Paweł II – Okno Nadziei”.

Nyski Dom Kultury reaktywował Teatr Miejski, który rozwija się i działa coraz prężniej. Jak mówi Zbigniew Kułagowski, koordynator sceny w NDK, w naszym mieście nie brakuje utalentowanych młodych aktorów. O ich kunszcie mogliśmy już przekonać się oglądając spektakle „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Prysły Zmysły”.

Grupa pracuje już nad kolejnymi projektami, nie tylko na obecny rok, ale także na przyszły. W 2023r. będziemy obchodzić bowiem dwa wyjątkowe jubileusze – 200-lecie Teatru w Nysie i 800-lecie miasta. Teatr Miejski w Nysie planuje za rok wystawić m.in. plenerowy spektakl „Romeo i Julia”. Aktorzy wystąpią prawdopodobnie na Rynku Solnym.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź