Start Aktualności Światowe Dni Architektury w Nysie

Światowe Dni Architektury w Nysie

przez Nysa Hot

Obchody Światowych Dni Architektury zorganizowano w Nysie. Przedsięwzięcie przygotowali Opolska Okręgowa Izba Architektów RP wraz z Wydziałem Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

W ramach przedsięwzięcia w Nyskim Domu Kultury zaprezentowano wystawy architektoniczne w tym wystawę prac studentów kierunku architektura nyskiej Akademii pod kierownictwem mgr inż. arch. Michała Kaczmarzyka. Były to prace dyplomowe, makiety oraz projekty realizowane przez studentów w ramach specjalności architektura światła.

Panel dyskusyjny z udziałem architektów i studentów poświęcony był zagadnieniom projektowania uniwersalnego. „Projektowanie uniwersalne – to projektowanie produktów i środowiska, które mogą być użytkowane przez wszystkich ludzi, w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego projektowania”.

Dzieci i młodzież uczestniczyły także w warsztatach pt. „Sensoplastyka”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź