Start Aktualności Święto Dyni w JuraParku w Krasiejowie

Święto Dyni w JuraParku w Krasiejowie

Kolejna tematyczna impreza

przez Nysa Hot

Królowa Jesieni – Dynia – po raz kolejny zagości w JuraParku w Krasiejowie. W dniach 18 września – 17 października warto zwiedzić JuraPark w przepięknej jesiennej scenerii pełnej ciepłych kolorów.

Co na Was czeka?

DYNIA OD KUCHNI

W tym wyjątkowym czasie, nasza Szefowa Kuchni będzie serwować przepyszne dania, których głównym składnikiem będzie oczywiście bogata w wartości odżywcze dynia. Będziecie mogli spróbować, między innymi: zupy z dyni, kompotu z dyni czy delektować się muffinką dyniową przy popołudniowej kawie.

QUESTING

Questing to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach) z poznawaniem dziejów i uroków szczególnie interesujących zakątków Krasiejowa.

Zasady gry są bardzo proste.
Trzymając w ręku quest masz instrukcję i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, co umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Masz więc start i metę, a po drodze całą masę przygód.

Co potrzebujesz?

quest – pobierz go bezpłatnie ze strony internetowej lub weź ulotkę z punktu obok kasy głównej JuraParku
długopis,
bilet wstępu: questy prowadzą przez atrakcje Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Musisz posiadać więc bilet wstępu.
Każdy quest ma swoją specyfikę, ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W tropicieli mogą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli. Teksty są proste, rymowane a zgadywanie odpowiedzi i sprawdzanie spostrzegawczości pobudza współzawodnictwo nawet pomiędzy członkami tej samej drużyny.

Poprawnie rozwiązany quest upoważnia do 10% zniżki przy zakupie pamiątek.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź