Start Aktualności Sypią się mandaty. Trzech piratów drogowych zatrzymanych

Sypią się mandaty. Trzech piratów drogowych zatrzymanych

przez Nysa Hot

Od 1 stycznia br. wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych. Kolejni kierowcy z naszego regionu odczują to na własnej skórze.

W ostatnim czasie policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy zbyt mocno „depnęli” na pedał gazu.

– Pierwszy z zatrzymanych, to 45-letni kierowca citroena, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące – informuje prudnicka Policja.

– Drugi kierujący, został zatrzymany na trasie Dobroszewice – Lubrza. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 31-latek jechał audi z prędkością 144 km/h. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 złotych. W trzecim przypadku do zatrzymania doszło na obwodnicy Lubrzy. Tam 33-latek jechał mercedesem z prędkością 135 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 45 km/h został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych a na jego konto trafiło 8 punktów karnych – relacjonują policjanci.

Foto: prudnicka Policja/ Facebook 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź