Start Aktualności „System państwowego ratownictwa medycznego powoli stacza się w dół”

„System państwowego ratownictwa medycznego powoli stacza się w dół”

przez Nysa Hot

Takie alarmujące słowa wypowiedział dziś podczas wywiadu w Radio Nysa Ireneusz Szafraniec, prezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych. To tym bardziej niepokojące w obliczu najnowszych danych Ministestwa Zdrowia. W ostatnich dniach błyskawicznie rośnie liczba zarażonych.  Dziś znów padł rekord – 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. W województwie opolskim jest 550 nowych przypadków. 

-Pracuję w Zespole Opieki Zdrowotnej ponad 30 lat i jeszcze takiego dyżuru nie miałem, jak mój pierwszy dyżur po urlopie. Masakryczna ilość wyjazdów, prawie 400 km, czas dojazdu do pacjenta to prawie godzina. – alarmuje na antenie Radio Nysa Ireneusz Szafraniec. – Źle się dzieje. System państwowego ratownictwa medycznego powoli stacza się w dół.

Na koniec września sytuacja w naszym powiecie była dobra, bo mieliśmy tylko nieco ponad 100 potwierdzonych przypadków zachorowań. Od początku października, liczba chorych rośnie błyskawicznie.

-Na dzisiaj mamy blisko 900 oficjalnie zgłoszonych przypadków covid-19. Z przyczyn technicznych i ograniczonej przepustowości nie mamy wszystkich danych na bieżąco. Zachorowań może być nawet 200-300 więcej. Po prostu jeszcze nie mamy ich oficjalnie wpisanych do systemu np. przez lekarzy, czy laboratoria. – powiedział podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Powiatowy Inspektor Sanitarny, Janusz Trzęsimiech.

Szef Sanepidu zaapelował też o bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego. Pamiętajmy o prawidłowym noszeniu maseczki, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego.

Foto: Radio Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź