Start Na sygnale Szalony weekend w regionie!

Szalony weekend w regionie!

przez Nysa Hot

Powiedzieć, że weekend w naszym regionie zapowiada się aktywnie, to jakby nic nie powiedzieć. Ciekawych wydarzeń będzie cała masa. Niezapomniane emocje czekają nas na lądzie, na wodzie i w powietrzu!

Już dziś zaczynają się Dni Twierdzy Nysa. Apogeum wydarzeń nastąpi jutro. Rekonstruktorzy z Polski, ale także z innych krajów sprawią, że żywa lekcja historii znów stanie się faktem. I choć Napoleon ponownie zwycięży, warto zobaczyć, co działo się w 1807 roku. Zwłaszcza, że zaciętych strać z pewnością nie zabraknie. Wcześniej na Błękitnej Zatoce zobaczymy też pojedynki piratów.

A jak już przy wodzie jesteśmy, to musimy napisać o innej rywalizacji nad Jeziorem Nyskim. Potężne maszyny i najlepsi zawodnicy znów opanują nasz akwen za sprawą III rundy Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Na Jeziorze Nyskim zobaczymy skutery o mocy dochodzącej nawet do 500 koni mechanicznych, które osiągają 100 km/h w 2 sekundy! W przerwach między kolejnymi rundami też nie będziemy się nudzić. Zobaczymy bowiem słynnego Flymana, który z ewolucji na hydro odrzutowcu uczynił niemalże dzieło sztuki. Szczególnie ciekawie zapowiada się nocny pokaz umiejętności mistrza.

Nocą zobaczymy też majestatyczne balony unoszące się nad Zalewem Paczkowskim. Ale i w dzień będziemy świadkami sportowych lotów. Wszystko w ramach VII już Aeropikniku. Spokojnie,  na wydarzenie mogą też pójść osoby, którym lęk wysokości nie pozwoliłby na lot tym bezzałogowym statkiem powietrznym. Aeropiknik to także znakomita zabawa podczas przygotowanego bloku artystycznego. Wieczorami na scenie prym będą wiodły gwiazdy disco polo.

W niedzielę także będzie muzycznie i tanecznie, choć tu już za sprawą nieco innych dźwięków. O 18.00 na Kąpielisku Miejskim Frajda rozpocznie się pierwsza w tym sezonie Noc Basenów. Synoptycy prognozują pogodę wręcz idealną, więc i wieczór na basenie z muzyka zapowiada się kapitalnie. Zabawa ma potrwać przynajmniej do północy. Dodajmy, ze o 19.00 odbędzie się też kolejny letni koncert plenerowy na Placu Paderewskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź