Start Aktualności Szczepionki na COVID przyjechały dziś do Nysy

Szczepionki na COVID przyjechały dziś do Nysy

przez Nysa Hot

Wczoraj w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie wykonano pierwsze szczepienia pracowników służby zdrowia w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Pierwszą osobą zaszczepioną została naczelna pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska. Dziś szczepionki dotarły do Nysy.  

– W ciągu 3-4 dni będziemy musieli zaszczepić pierwszą dawką około 300 pracowników. Jesteśmy przygotowani logistycznie i organizacyjnie. – informuje Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala. – Zapisy kolejnych osób są przyjmowane. Obecnie jest to około 1200 pracowników ochrony zdrowia, nie tylko ze szpitala w Nysie i Paczkowie – dodaje Krajczy.

Jak informuje Kancelaria Premiera, pierwsza partia szczepionek została już rozdysponowana i szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień rozpoczęły się we wszystkich województwach. Jeszcze w tym roku dotrze do Polski dostawa kolejnych 300 tys. dawek szczepionki.

Foto: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź