Start Aktualności Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie adoptowała… słonia!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie adoptowała… słonia!

przez Nysa Hot

Nasza szkolna rodzina powiększyła się! Zostaliśmy rodzicami słoniątka – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie. 

Samorząd Uczniowski adoptował słonia o imieniu Kilulu. To inicjatywa Ewy Kardeli-Dyrki. Słoń ma 4 lata i przebywa w sierocińcu Sheldrick Wildlife Trust w Kenii. Sierociniec ten położony jest w pobliżu stolicy kraju, Nairobi.

– Kilulu został znaleziony przez wolontariuszy kenijskiego ośrodka, gdy już prawie bez sił błąkał się po wysuszonej okolicy. Przebywał tam przez kilka dni samotnie, bez śladu jego matki ani innych dzikich słoni. Młody słoń był wychudzony, słaby, odwodniony i wyglądał na zrezygnowanego. Podczas drogi do ośrodka musiał być podłączony do podtrzymujących życie kroplówek z lekami. Po otrzymaniu natychmiastowej pomocy, nawodnieniu i odpowiedniej diecie, stan Kilulu zaczął się poprawiać. Obecnie Kilulu przybrał na wadze. Teraz ma pulchne policzki, jest uroczy i pełen energii oraz ma wielu przyjaciół wśród innych odratowanych słoni – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie.

– Celem inicjatywy Samorządu Uczniowskiego jest upowszechnienie wiedzy związanej z życiem oraz ochroną słoni afrykańskich, pogłębienie wiedzy związanej z pomocą zwierzętom w schroniskach, uwrażliwienie dzieci na los porzuconych oraz chorych zwierząt oraz uświadomienie, że pomagać innym można na wiele sposobów, a odległość w czasach globalizacji nie stanowi już problemu. Kilulu, witamy w naszej szkolnej rodzinie – informuje placówka.

Foto: Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź