Start Aktualności Szkoła podstawowa z Głogówka wyróżniona

Szkoła podstawowa z Głogówka wyróżniona

Szkoła jest przykładem dla placówek z całego regionu

przez Nysa Hot
Nowy sprzęt sportowy otrzymali od organizatorów Pucharu Tymbarku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku. To nagroda za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji Turnieju spośród wszystkich opolskich placówek. Zapisy do kolejnej, XXIV edycji właśnie ruszyły.

Szkoła z Głogówka wyróżniona

Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy przyznaje nagrody dla szkół z największą liczbą drużyn zgłoszonych do Pucharu Tymbarku. Wyróżnienie otrzymuje najlepsza pod tym względem placówka w każdym województwie. W opolskim rekordzistą zgłoszeń okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogówku im. Henryka Sienkiewicza.
Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Tomasz Bartoszewski. – Dzieci miło wspominają udział w Pucharze Tymbarku. Spośród niespełna setki zgłoszonych przez nas zawodników dwóm drużynom udało się dostać do finałów wojewódzkich, w których chłopcy w kategorii U-10 i dziewczęta w kategorii U-12 zajęły 4. miejsce. Uczniowie chcą wystartować także w kolejnych rozgrywkach, więc w XXIV edycji Pucharu Tymbarku na pewno nas nie zabraknie. Spróbujemy pobić nasz rekord frekwencji  opowiada Bartoszewski.
Polski Związek Piłki Nożnej przyznaje nagrody, żeby zmotywować szkoły do tego, by, tak jak Tomasz Bartoszewski, dawały szansę występu w rozgrywkach jak największej liczbie zainteresowanych. Udział w Pucharze Tymbarku nic nie kosztuje, za to jest dla dzieci świetną przygodą i może być początkiem rozwijania piłkarskiej pasji.
– Chcemy podkreślić, że Puchar Tymbarku to turniej drużyn szkolnych, a nie turniej reprezentacji szkół. Rozgrywki są ogólnodostępne i może wziąć w nich udział każdy, niezależnie od posiadanego, piłkarskiego doświadczenia. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej nauczycieli kieruje się takim myśleniem i zgłasza do turnieju więcej niż jedną drużynę w każdej kategorii. Wyróżnione szkoły mogą być przykładem dla wszystkich placówek w kraju. Zapraszamy do udziału w Pucharze Tymbarku każdego zainteresowanego dobrą zabawą i nauką gry w piłkę. Szkoły mogą zgłaszać uczestnictwo dowolnej liczby drużyn, dla nikogo nie zabraknie miejsca na boisku – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.
Nagrody dla szkół z największą liczbą zgłoszonych drużyn to kolejne działanie, poprzez które organizatorzy Pucharu Tymbarku chcą realizować główny cel Turnieju – promować i upowszechniać grę w piłkę nożną w Polsce. Ważny krok w tym kierunku postawiono przed rozpoczęciem minionej, XXIII edycji rozgrywek. Zmianie uległ wówczas regulamin – ograniczono uczestnictwo tylko do drużyn szkolnych (wcześniej udział mogły brać także kluby piłkarskie).

Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku

Trwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, które zakończą się 31 stycznia 2024 r.  Na stronie www.zpodworkanastadion.pl zgłaszać można zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.
Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.
Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź