Start Aktualności Szlachetna Paczka, szlachetne serca

Szlachetna Paczka, szlachetne serca

przez Nysa Hot

Wszystkie potrzebujące rodziny, które w tym roku zostały włączone do Szlachetnej PACZKI znalazły swoich Darczyńców. W tym roku ponad 14 tysięcy rodzin otrzymało pomoc, a przede wszystkim nadzieję i otuchę. Za nami weekend cudów – także w Nysie wolontariusze stanęli na wysokości zadania.

W gminie Nysa wsparcie w ramach tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki otrzymały 22 rodziny. Jak mówią wolontariusze, istotna jest mądra pomoc, dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Podkreślają też, że nie ma nic piękniejszego niż uśmiech obdarowanych osób. Zwłaszcza, że w historii Szlachetnej Paczki nie brakuje wzruszających opowieści. Często zdarza się, że osoby obdarowane stają na nogi i same później niosą pomoc innym.

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w dobroczynnej akcji, wolontariusze część działań prowadzili zdalnie. Szlachetna Paczka trwa nieprzerwanie od 2001r.

O tegorocznej akcji w naszym regionie opowiadały podczas programu Aktywna Sobota Radia Nysa wolontariuszki Szlachetnej Paczki – Katarzyna Kowalska, Magdalena Kubicka oraz Dominika Fedko (na zdj. powyżej).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź