Start Hot Szybcy i… bez prawa jazdy

Szybcy i… bez prawa jazdy

przez Nysa Hot

W sobotę (9 września) policjanci drogówki zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom. Obaj przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

– W pierwszym przypadku mundurowi zatrzymali kierującego, który nie tylko przekroczył prędkość, ale także wyprzedzał na skrzyżowaniu.  Kierujący osobowym volvo zaraz po minięciu patrolu drogówki przyspieszył i wykonał manewr wyprzedzania – na skrzyżowaniu. Policjanci wykonali pomiar prędkości i udali się za nieodpowiedzialnym kierującym. Jak się okazało za kierownicą volvo siedział 22-letni mieszkaniec naszej gminy. Kierujący poruszał się 128 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 3500 zł oraz 25 punktów. Młody kierowca  stracił prawo jazdy – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– W drugim przypadku mundurowi kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w Nysie na ul. Orzeszkowej. Około godziny 19:24 policjanci zauważyli pojazd marki volkswagen, który jechał z dozwoloną prędkością. Po minięciu patrolu, kierujący tym samym pojazdem nagle przyspieszył. Policjanci drogówki wykonali pomiar w tył pojazdu i udali się za kierującym. Po zatrzymaniu do kontroli policjanci okazali kierującemu pomiar – 102 km/h. 23- letni kierujący nie poczuwał się do popełnionego wykroczenia, czyli do przekroczenia prędkości. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – relacjonuje Rudkowska.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź