Start Aktualności Szykują się kolejne inwestycje drogowe na terenie gminy Otmuchów

Szykują się kolejne inwestycje drogowe na terenie gminy Otmuchów

przez Nysa Hot

7 maja Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podpisał umowę dotyczącą remontu drogi w Janowej. Inwestycja współfinansowana w ramach programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich” zostanie zrealizowana do końca czerwca bieżącego roku. Gmina Otmuchów na remont otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 500 tyś. zł. czyli około 80% wartości zadania.

Wkrótce rozpoczną się również prace przy ul. Plażowej w Otmuchowie. Mowa o kontynuacji zadania realizowanego we współpracy z Wodami Polskimi. Nowy ciąg komunikacyjny powstanie na odcinku drogi od przejazdu kolejowego, zlokalizowanego obok Ośrodka PTTK w Otmuchowie, aż do Ośrodka Wypoczynkowego Grek.

Nowej nawierzchni asfaltowej doczeka się także Jodłów.

Nie zapominajmy o pracach, które rozpoczęto na ul. Ogrodowej w Otmuchowie. Tam w dwóch etapach wykonana zostanie droga asfaltowa wraz z chodnikami. To zadanie jest w pełni finansowane z budżetu Gminy Otmuchów. Jak zapowiada Burmistrz Jan Woźniak, jeśli po zakończeniu prac, zostaną jakieś środki – najprawdopodobniej remontu doczeka się również ul. Sikorskiego.

Szczegółowe informacje w załączonym materiale wideo.

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź