Start Aktualności Tajemnicza instalacja w Otmuchowie

Tajemnicza instalacja w Otmuchowie

przez Nysa Hot

Niedawno przy ul. Mickiewicza w Otmuchowie pojawiła się tajemnicza instalacja. W komentarzach na Facebooku prosiliście o więcej informacji o rzeźbach. 

Jak się okazuje, instalacja „Chichot życia” to dzieło Michała Batkiewicza – artysty rzeźbiarza, ucznia prof. Mariana Koniecznego.

Instalacja to efekt współpracy Gminy Otmuchów z Gminą Gryfice. Artysta nieodpłatnie użyczył swoje dzieło, które będzie można podziwiać jeszcze przez kilka miesięcy.

– Rzeźba rokrocznie zmienia swoją lokalizację, gdzie spotyka się z różnymi opiniami – jednych cieszy, innych przyprawia o ból głowy. Niestety sztuka rządzi się swoimi prawami i ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. My cieszymy się bardzo, że możemy prezentować dzieło takiego artysty na terenie Otmuchowa, otwierając się tym samym na nowy wymiar sztuki – informuje Gmina Otmuchów.

Michał Batkiewicz jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA. Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź