Start Aktualności Tak będzie wyglądać nowa siedziba Hospicjum w Nysie!

Tak będzie wyglądać nowa siedziba Hospicjum w Nysie!

przez Nysa Hot

Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie będzie mieć nową siedzibę. Zakończyły się prace nad koncepcją, a obecnie trwają prace nad projektem budowlanym. Wykonuje je Pracownia Projektowa Tomasza Grębskiego.

W nowej placówce ma znaleźć się docelowo 30 łóżek dla pacjentów. Obecnie Hospicjum może przyjąć maksymalnie 15 osób. Nowa siedziba będzie mieścić się przy Alei Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że Rada Miejska w Nysie przekazała nieodpłatnie działki w tej okolicy, właśnie pod budowę nowej siedziby nyskiego hospicjum. Teraz rozpoczyna się etap pozyskiwania pieniędzy na tę ważną inwestycję.

– Cały nasz wysiłek skierowany będzie na pozyskanie środków finansowych na realizację tego zadania, zarówno ze środków publicznych jak i środków przekazany przez darczyńców. Podejmować będziemy wszelkie działania które rozpropagują ideę tego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie zostanie powołany „Komitet Honorowy Budowy”, który mamy nadzieję znacznie wzmocni nasze starania. Liczymy także na Media, aby stały się „Patronami Medialnymi” tej tak ważnej i potrzebnej inwestycji nie tylko w skali Gminy i Powiatu ale również Województwa – informuje dr n. med. Jerzy Miszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Auxilium „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie.

– Budowa nowoczesnej, nowej siedziby nyskiego Hospicjum pozwoli jeszcze bardziej rozwijać poziom opieki nad naszymi Pacjentami. Poprawi znacznie warunki pracy całego Personelu i warunki kształcenia studentów pielęgniarstwa i medycyny.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź