Start Hot Testy na koronawirusa będą wykonywane w Nysie

Testy na koronawirusa będą wykonywane w Nysie

przez Nysa Hot
Pacjenci z Nysy będą otrzymywać wyniki testów na koronawirusa zdecydowanie szybciej. Próbki będą badane na miejscu. 

Próbki pacjentów na COVID-19 nie będą już z Nysy wysyłane do laboratoriów w Opolu i we Wrocławiu. Zespół Opieki Zdrowotnej testy będzie wykonywał na miejscu. Pomoże w tym specjalistyczny sprzęt. Urządzenia wykrywające koronawirusa mają zostać zakupione ze środków Powiatu Nyskiego oraz szpitala.
Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu przeznaczyła na ten cel 150 tysięcy złotych. Nyski ZOZ będzie miał aż dwa aparaty. Jeden wynik, przy wykorzystaniu analizatora, może być gotowy w ciągu 20 – 40 minut.  – Aparat ten umożliwi wykonanie około 22 testów na dobę. Szpital będzie posiadał dwa moduły – czyli wydajność systemu to około 44 testy na dobę – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.
Placówka przy użyciu analizatora można wykluczyć lub wykryć obecność materiału genetycznego 22 różnych patogenów dróg oddechowych. Dlatego urządzenie będzie tak skuteczne przy wykryciu SARS-CoV-2.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź