Start Hot Tężnia w Głuchołazach już czynna!

Tężnia w Głuchołazach już czynna!

przez Nysa Hot

Można już korzystać z tężni solankowej w Głuchołazach. Po usunięciu awarii instalacji solankowej, działa już w pełnym zakresie.

-Tężnia jest otwarta dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 18:00 – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Przypomnijmy – tężnia znajduje się przy ul. Lompy, w zdrojowym parku, tuż obok szpitala pulmonologicznego. To obok tężni w Ciechocinku, jeden z najwyższych tego typu obiektów w Europie. Po otwarciu w 2018 r., od razu stał się turystycznym hitem Głuchołaz.

Odwiedzający w trakcie spaceru po 6-poziomowej konstrukcji oprócz inhalacji bogatego w mikroelementy aerozolu mogą podziwiać piękne widoki, w tym szczyty Biskupiej Kopy i Góry Chrobrego.

Tężnie solankowe są wykorzystywane do leczenia chorób przewodu oddechowego, głównie zapalenia oskrzeli czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i rozedmy płuc. Pozytywnie wpływają na sprawność nabłonka dróg oddechowych ale też poprawę funkcjonowania układu odpornościowego. Głuchołaska tężnia kosztowała około miliona złotych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź