Start Aktualności Tężnia w Głuchołazach na razie nieczynna

Tężnia w Głuchołazach na razie nieczynna

przez Nysa Hot

Niestety, przynajmniej na razie nie skorzystamy ze zdrowotnych właściwości głuchołaskiej tężni. Obiekt jest zamknięty, a przez panującą pandemię nie wiadomo czy w ogóle zostanie otwarty w tym sezonie.

Tężnia znajduje się przy ul. Lompy, w zdrojowym parku, tuż obok szpitala pulmonologicznego. To obok tężni w Ciechocinku, jeden z najwyższych tego typu obiektów w Europie. Po otwarciu w 2018 r., od razu stał się turystycznym hitem Głuchołaz. Odwiedzający w trakcie spaceru po 6-poziomowej konstrukcji oprócz inhalacji bogatego w mikroelementy aerozolu mogą podziwiać piękne widoki, w tym szczyty Biskupiej Kopy i Góry Chrobrego. Tężnie solankowe są wykorzystywane do leczenia chorób przewodu oddechowego, głównie zapalenia oskrzeli czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i rozedmy płuc. Pozytywnie wpływają na sprawność nabłonka dróg oddechowych ale też poprawę funkcjonowania układu odpornościowego. Głuchołaska tężnia kosztowała około miliona złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź