Start Na sygnale To absurd! – mówi Starosta

To absurd! – mówi Starosta

przez Nysa Hot

2 konferencje prasowe w tej samej sprawie tego samego dnia? Taki serial zafundowali nam dzisiaj samorządowcy. Batalia toczy się o plany likwidacji jednej ze szkół średnich w Nysie. Zdaniem Starosty Nyskiego dezinformacja w mediach może zaszkodzić przyszłorocznym naborom.

Dementuję plotki o likwidacji Ekonomika! – mówi Starosta Andrzej Kruczkiewicz. – Zarząd Powiatu w tej kadencji nie ma zamiaru ani likwidować ani łączyć szkół. Sprawa dla nas jest zamknięta, a szkoła potrzebuje spokoju.
Sprawa wróciła na tapetę za sprawą niedawnych wypowiedzi radnego Piotra Woźniaka. Zdaniem Posła Kamila Bortniczuka, to wykorzystywanie w kampanii wyborczej strachu i najniższych emocji. – Apeluję, nie wolno straszyć uczniów, rodziców i nauczycieli, bo nie znajduje to potwierdzenia w faktach – mówi Bortniczuk. – Równie dobrze można na banerach napisać „nie dla likwidacji SLD”. To będzie tak samo idiotyczne, bo nikt nie ma takich planów.
Rano podczas konferencji lidera opolskiej Lewicy – Piotr Woźniak pytał, czy brak konkursu na nowego dyrektora szkoły i powierzenie funkcji dotychczasowemu tylko do końca maja 2020 roku nie oznacza właśnie planów likwidacji placówki. – Chcieliśmy dać szkole trochę spokoju – wyjaśnia Andrzej Kruczkiewicz. – Po wyborach ogłosimy konkurs na nowego dyrektora na 5-letnią kadencję. To ucina spekulacje Pana Woźniaka. To czy szkoła zostanie zlikwidowana w przyszłości zdecyduje nowy Zarząd Powiatu za 4 lata, a także sytuacja demograficzna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź