Start Aktualności „To będzie najpiękniejszy plac zabaw w Nysie”

„To będzie najpiękniejszy plac zabaw w Nysie”

przez Nysa Hot

Po latach zastoju, wreszcie ruszyła w Nysie budowa nowych mieszkań. Kolejne bloki stawiają prywatni deweloperzy, duże plany w tym zakresie mają kolejni inwestorzy,  a gruszek w popiele nie zasypia też Agencja Rozwoju Nysy.

Miejska spółka ma w planach budowę mieszkań na Kramarskiej i nowe osiedle, które powstanie w miejsce stadionu przy Kraszewskiego. Powoli dobiega też końca inwestycja ARN na Franciszkańskiej. Nowoczesne osiedle ma być gotowe już w pierwszym kwartale 2021r. Oprócz mieszkań o podwyższonym standardzie, najemcy znajdą tam też miejsca do odpoczynku i rekreacji.  Hitem będzie z pewnością duży, nowoczesny plac zabaw.

– Oddamy do dyspozycji nie tylko mieszkania, ale całą infrastrukturę, a więc parkingi, a także, moim zdaniem, najpiękniejszy w Nysie plac zabaw – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Będzie to duży plac zabaw z tartanową nawierzchnią, z huśtawkami, z trampolinami czy linami do wspinania się. – wylicza Wyczałkowski.

Przy Franciszkanskiej będzie blisko sto nowych mieszkań. Dodajmy, że lokale zostaną oddane do użytku w stanie deweloperskim, a nie jak zakładano na samym początku budowy – w stanie surowym.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź