Start Aktualności To nie są koronaferie! Straż Miejska kontroluje młodzież

To nie są koronaferie! Straż Miejska kontroluje młodzież

przez Nysa Hot
Młodzież spędza czas w grupach poza domem? Straż Miejska ma w takich przypadkach natychmiast interweniować. Jak dotąd na koronowirusa w woj. opolskim zachorowało 7 pacjentów.
 
Dzieci i młodzież entuzjastycznie zareagowali na informacje o zamknięciu szkół. Przez niektórych stan zagrożenia epidemiologicznego okrzyknięty został ”koronaferiami”. Nauczyciele oraz politycy powtarzają jednak, że nie jest to czas wolny, który powinien zostać poświęcony na rozrywkę. Niedopuszczalne w tym czasie jest przebywanie młodzieży w grupach poza domem. 
 
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Nysie zwracają baczną uwagę na dzieci i młodzież przebywającą poza miejscem zamieszkania. – informuje nyska Straż Miejska
 
Straż Miejską można spotkać w miejscach, gdzie w czasie wolnym najczęściej przebywa młodzież. Mowa tu m.in. o placach zabaw, skwerach i parkach. Strażnicy edukują młodych mieszkańców i pozostaniu w domach. W tym czasie na swoje pociechy, szczególnie powinni zwrócić uwagę rodzice. 
 
fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź