Start Hot To prawdziwy cud. Uzbierano blisko 10 mln zł na leczenie małego Frania!

To prawdziwy cud. Uzbierano blisko 10 mln zł na leczenie małego Frania!

przez Nysa Hot

Od kilku miesięcy trwała zbiórka dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Frania Marcinkowskiego z Namysłowa. Potrzebna była niebagatelna kwota – ponad 9 milionów złotych. Po raz kolejny okazało się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W akcję zbierania pieniędzy dla chorego chłopca zaangażowali się ludzie w całej Polsce. Wśród nich nie zabrakło także znanych osób. O pomoc dla Frania apelowali między innymi Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka i Cezary Żak. Liczne zbiórki, akcje, wydarzenia i licytacje pozwoliły uzbierać potrzebną kwotę na bardzo kosztowną terapię. Facebookowa grupa, na której prowadzono licytacje najrozmaitszych przedmiotów i usług, zgromadziła aż 73 tysiące ludzi. Dzisiaj zielony pasek na portalu siepomaga.pl zapełnił się i pokazał 10 milionów złotych.

Chłopiec potrzebuje leczenia terapią genową lekiem Zolgensma. Teraz Frania i jego rodziców czeka prawdopodobnie lot do USA, choć sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa. Jest także szansa, że lek zostanie jednak podany w Polsce. Rodzice obiecali, że na Facebooku będą na bieżąco opisywać postęp w leczeniu chłopca, także po to, by pomóc innym rodzicom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. Trzymamy kciuki za Frania i na naszym portalu z pewnością będziemy informować co słychać u chłopca. Dziękujemy też wszystkim osobom z naszego regionu, które zaangażowały się w pomoc.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź