Start Aktualności To ważne: wspieraj lokalnie

To ważne: wspieraj lokalnie

przez Nysa Hot

Po raz kolejny podczas rozliczania dochodów za ubiegły rok możemy sami zdecydować komu przekażemy 1% naszego podatku. W ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia kwoty, jaka wróci do samorządu lokalnego.

Dzięki programowi „Wspieraj lokalnie”, Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych i Gmina Nysa zachęcają do wsparcia lokalnych OPP z terenów Gminy Nysa. Procedura jest prosta. Wchodzimy na darmowy program do deklaracji PIT (link), w odpowiedniej rubryce druku PIT podajemy nazwę organizacji pożytku publicznego, dla której chcemy przekazać pieniądze oraz numer wypisu z krajowego rejestru sądowego (KRS).

Prosta decyzja, ale gra toczy się o pieniądze, które mogą trafić do najbardziej potrzebujących. Gdy tego nie zrobimy, nasz 1% trafi do kasy fiskusa. Spośród zarejestrowanych organizacji pożytku publicznego możemy wspomóc m.in. nyskie hospicjum, Klub Żeglarski Nysa, czy też Stow. Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Janek”.

Korzystając z programu PITaxpl otrzymamy standardowo Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania wysłanego przez internet.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź