Start Hot Tomograf komputerowy trafił do głuchołaskiego szpitala

Tomograf komputerowy trafił do głuchołaskiego szpitala

przez Nysa Hot

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach otwarta została nowa pracownia tomografii komputerowej. Wyposażona w nowoczesnej klasy tomograf umożliwi diagnostykę i leczenie pacjentów na najwyższym poziomie.

– Tomograf komputerowy, który zakupiony został dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz dofinansowaniu z budżetu powiatu nyskiego, pozwoli sprawniej i szybciej diagnozować pacjentów w sytuacji, gdy lekarze muszą niemal natychmiast uzyskać informację o stanie chorego, by móc podjąć dalsze działania – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Nowoczesna pracownia została otwarta na oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy głuchołaskiego szpitala. Tomograf komputerowy to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych raka płuc i innych chorób układu oddechowego.  Urządzenie będzie także bardzo przydatne do monitorowania pacjentów po przebyciu COVID-19.

Powiat Nyski przeznaczył ok. 400 tys. zł na adaptację pomieszczeń przeznaczonych na pracownię tomografii komputerowej. Pracownia w głuchołaskim ZOZ-ie ma zacząć działać w pełni już w przyszłym tygodniu.

W porównaniu do klasycznego zdjęcia RTG klatki piersiowej badanie TK pozwala precyzyjnie ocenić zmiany zapalne, pokazać zmiany niewidoczne w dotychczasowej klasycznej formie obrazowania płuc oraz uwidocznić zaawansowanie włóknienia w konsekwencji Covid-19. Ma to zasadnicze znaczenie w planowaniu leczenia i późniejszej rehabilitacji.

Przypomnijmy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach prowadzi działalność w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych w siedmiu oddziałach szpitalnych, zakładzie opiekuńczo – leczniczym oraz w ośmiu poradniach specjalistycznych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź