Start Aktualności Totalizator wspiera nyski szpital

Totalizator wspiera nyski szpital

przez Nysa Hot

Totalizator Sportowy i Fundacja LOTTO zgodnie z obietnicami przekazuje w formie darowizny 90 samochodów dla szpitali. Jeden z nich trafił do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Pojazd jest już oznakowany. W dobie pandemii takie wsparcie jest nieocenione.

Pomoc dla szpitali na Opolszczyźnie płynie z różnych źródeł. Od środków ministerialnych, przez NFZ i samorządy lokalne, po wsparcie anonimowych darczyńców. Tym razem szpital otrzymał nowy samochód, który bezpłatnie okleiła lokalna firma reklamowa Tomart. 

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”mówi Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy”]Pojazd będzie wykorzystywany m.in. do transportu pacjentów do izolatoriów w Głuchołazach i Bodzanowie.[/quote]

Ośrodki w Głuchołazach i Bodzanowie zostały wybrane przez Wojewodę Opolskiego, który w ostatnim czasie praktycznie wszystkie siły wykorzystuje do walki z koronawirusem. W regionie jak dotąd potwierdzono już 128 przypadków zarażenia. 

Szpital Powiatowy szykuje się do kolejnych testów na obecność koronawirusa wśród personelu i pracowników obsługi. W sumie badania obejmą ponad 200 osób. Wcześniej 76 przeprowadzonych testów nie wykazało zarażenia. Nyski ZOZ badania wykonuje z pozyskanych od darczyńców środków w laboratorium w Krakowie.

fot. Tomart 

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź